+48 34 362 73 85 wsop@wsop.com.pl
Laboratorium Analizy Gleby przy Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Częstochowie istnieje od 1988 roku.

Specjalizuje się w badaniu podłoży ogrodniczych dla warzyw i kwiatów uprawianych pod osłonami i w gruncie.

Ponadto bada zawartość składników pokarmowych w substratach torfowych, ziemiach ogrodniczych, glebie z upraw sadowniczych i szkółkarskich, ogrodów przydomowych oraz terenów zieleni.

W ramach analizy oznaczane są : kwasowość podłoża ( pH) , zasolenie oraz zawartości azotu, fosforu, potasu, wapnia i magnezu.

Dodatkowo istnieje możliwość oznaczenia sodu w podłożu ogrodniczym.
Nową usługą jest oznaczanie składników pokarmowych z liści.

Na życzenie klienta wyniki analizy uzupełniane są zaleceniami nawozowymi.
Zalecenia opracowują laboranci dysponujący profesjonalną wiedzą i doświadczeniem w zakresie nauki i praktyki nawożenia roślin.

Od 2012 roku Laboratorium Gleby funkcjonuje w nowym pawilonie Spółdzielni przy ul. Radomskiej 53 (naprzeciwko placu Giełdy Kwiatów).

Laboratorium zostało wyposażone w nowe i zarazem nowoczesne urządzenia laboratoryjne.Tym samym jakość usług z pewnością zyska, mimo że w przeszłości nie było negatywnych ocen. Przeciwnie – ogrodnicy i działkowicze chwalą obsługę i wiarygodność analiz i zaleceń.

Umiarkowane ceny za usługi laboratoryjne dodatkowo zachęcają do korzystania z nich.Tych,którzy cokolwiek znają się na ogrodnictwie nie trzeba przekonywać,że wiedza o zasobności podłoża jest jednym z podstawowych warunków  sukcesu i zadowolenia, zwłaszcza w uprawach towarowych,ale także amatorskich.

Laboratorium jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.30.

Dane kontaktowe:
telefon: 34 368 61 06
e-mail: laboratorium@wsop.com.pl

Kierownikiem Laboratorium jest mgr inż.  Teresa Leśnikowska.

analiza

 

Zapraszamy do zapoznania się z Cennikiem usług Laboratorium Gleby >>>

unia